BLUEreal > Chci pronajmout   
   19.06.2018
 • chci koupit
 • chci prodat
 • chci pronajmout

Chci pronajmout - nabízím pronájem - vyberte typ nemovitosti k pronájmu

Rodinný dům
Pozemek
Nebytové prostory
Byty
Chaty a chalupy
Ostatní
                  PRONÁJEM

Pronájem Brno - Podnájem Brno - jak pronajmout byt v Brně - budoucí vývoj

Faktory, které ovlivňují pronájem bytů v Brně:

 • obecná dostupnost hypoték a úvěrů ze stavebního spoření a samofinancování - pronájmy bytů splácí svým majitelům úvěry včetně nákladů spojených s inkasem.
 • velké množství středních a především vysokých škol s každoročním náporem nových studentů hledajících pronájem bytů v Brně.
 • Brno zažívá boom výstaveb bytů a bytových domů. Investoři v loňském roce dostavěli 2 700 bytových jednotek, což je o 90 procent víc než o rok dříve. Značná část nových bytů je jako investice určena k pronájmu, který splácí hypotéční úvěr majitele bytu.
 • Nové průmyslové zóny a nákupní centra, nedostatek strojírenský a stavebních profesí přivádí do Brna pracovní síly z celé ČR i ze zahraničí. Tyto firmy hledají pro své zaměstnance jednotlivé byty k pronájmu - Brno na tento fenomén nemá dosud kapacity, aby stovky a mnohdy i tisíce zaměstnanců ubytovali ve společných prostorách (ubytovnách).
 • Prestižní, celosvětové firmy zde budují svá středoevropská centra tvořená z odborníků z východní Evropy dokonce poskytující prvotní finanční podporu pro bydlení v pronájmu svým zaměstnancům.  

Realitní kanceláře a pronájem bytů, pronájem domů a nebytových prostor

Pronájem nemovitostí je specifický segment realitního trhu. Není finančně zajímavý pro velké realitní kanceláře, které se pronájmem zabývají především v souvislosti s pronájmem nebytových prostor. Malé realitní kanceláře či jednotlivci jednoznačně preferují finančně zajímavější prodej nemovitostí.

Pronájem v Brně praktikují většinou střední realitní kanceláře snažící se zajistit komplexní služby svým klientům, pronájem často dotují z prodeje nemovitostí. V Brně je skutečně málo makléřů, specialistů, kteří se zabývají výhradně pronájmem. Většinou je to pro ně přítěž a z finančních důvodů jednoznačně preferují prodej, i když mají na starosti např. i pronájem bytů nebo ostatních komodit.

Také jsou zde „specialisté”, kteří ráno řeší pronájem rodinných domů, v poledne prodej bytů, odpoledne prodej pozemků a večer pronájem nebytových prostor.

Kdo hledá pronájem bytů v Brně?

Pronájem bytů v Brně hledají čtyři skupiny zájemců:

 • Studenti středních a vysokých škol
 • Lidé (pracující, většinou mladší generace) bez vlastního bydlení
 • Střední a vyšší management brněnských firem
 • Cizinci pracující v Brně

Nabízím byt k pronájmu - jak postupovat?

Cena, lokalita a kvalita bytů předurčuje skupinu zájemců o váš byt.

Pokud pronajímáte byt poprvé bez konzultace se specialistou a nevíte, kdo bude vaším nájemníkem je dobré zařízení bytu řešit až s konkrétním zájemcem.

Důležitým momentem úspěšného pronajmutí bytu je jeho načasování. Cenu ovlivňuje množství bytů na trhu, které se v průběhu roku mění v závislosti na výše uvedených faktorech.

Cena pronájmu bytu 3+1 se v průběhu roku může měnit až o 2-3 000 Kč/měsíčně. Za rok je to značná částka uvědomíme-li si, že periodicita pronájmu bytů je nejčastěji 12 měsíců, kdy znovu nabízíte pronájem v období převyšující nabídky, další rok za nižší cenu.

Inzerce pronájmu bytů Brno, ale jiných měst téměř nenajdete v tištěné inzerci. Důvodem je cena, ale i dlouhá uzávěrka během, které je byt pronajat.

Inzeráty bytů k pronájmu také věkem zájemců naleznete především na internetu.

Realitní kanceláře v Brně nabízí své služby majitelům nemovitostí zdarma (provizi hradí zájemce), proč tedy nevyužít jejich služeb, pokud se specializují na tento segment trhu, jsou silní v internetové inzerci a zdarma vám vypracují kvalitní nájemní smlouvu, příp. podnájemní smlouvu.

Pronájem Brno - podnájem Brno a budoucí vývoj

Od počátku letošního roku pozorujeme, jak nabídka začíná převyšovat poptávku bytů k pronájmu na rozdíl od minulých let. Blížící se konec deregulace nájemného a chystané velké výstavby bytů i v centru města jednoznačně navýší počet bytů určených k pronájmu.

Chcete-li úspěšně a za dobrou cenu pronajmout váš byt volte silného partnera, který preferuje dlouhodobou spolupráci, za kterou upřednostní vaší nabídku i v budoucnosti...

Pokud není uvedeno jinak činí provize realitní kanceláře jeden nájem plus 19% DPH

                  REKLAMA
Doporučujeme: Byty Brno Prodej bytů Brno Byty na prodej Brno Byt Brno Prodej bytů v Brně Brno prodej bytů Nájemní byty Brno Byty v Brně Nájemní byt Byty Brno-venkov Byty Brno prodej Prodám byt

NAVRCHOLU.cz
TOPlist